Radom: opóźnia się oddanie do użytku zmodernizowanego bloku operacyjnego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 lipca 2009 18:32

Prace przy nowym bloku operacyjnym w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym miały się zakończyć najpierw w marcu, potem w połowie maja. Tymczasem pozwolenia na użytkowanie bloku jak nie było, tak nie ma - informuje Gazeta Wyborcza.

Nowy blok z czterema salami operacyjnymi będzie spełniał wszelkie standardy sanitarne i techniczne resortu zdrowia, które wejdą w życie 1 stycznia 2013 roku. Na razie operacje odbywają się zgodnie z planem, ale na oddziałach. Zdaniem dyrekcji szpitala wykonanie kontraktu nie jest zagrożone.

Blok operacyjny jest nieczynny, w związku z modernizacją, od września ub.r. Prace prowadziło konsorcjum dwóch firm. Początkowo miały się one zakończyć w końcu marca tego roku. Z powodu gorszego, niż się spodziewano stanu stropu, termin trzeba było przesunąć na 15 maja. Ale blok wciąż nie został przez wykonawcę oddany do użytkowania. Od kilku tygodni dyrekcja szpitala informuje, że trwają odbiory techniczne.

- Lada moment pozwolenie wyda straż pożarna, jest już także zgłoszenie do sanepidu - mówi Gazecie Janusz Puton, zastępca dyrektora do spraw eksploatacyjnych RSS. Zaznacza jednak, że zgody sanepidu jeszcze nie ma. Gdy już będzie, dokumenty trafią do nadzoru budowlanego, który wyda pozwolenie na użytkowanie.

Konsorcjum prowadzące remont miało nie tylko wykonać prace budowlane, ale także wyposażyć blok operacyjny, m.in. w lampy, kolumny anestezjologiczno-chirurgiczne i szafy przelotowe. Na pozostały sprzęt właśnie rozstrzygane są przetargi, m.in. na łóżka operacyjne. - Przetarg został jednak oprotestowany, więc cała procedura się wydłuży - mówi dyrektor Puton.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum