Radom: na porodówkę inną drogą

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2009 10:47

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego przy ul. Narutowicza w Radomiu następują zmiany w ruchu pacjentów. Są związane są z budową nowego pawilonu dla ginekologii.

Przez najbliższe dwa miesiące do pawilonu ginekologiczno – położniczego nie można będzie dostać od ulicy Narutowicza. Do budynku będzie trzeba wchodzić głównym wejściem od ulicy Tochtermana. - Wzdłuż ogrodzenia i przy bramie zostaną poprowadzone wszystkie instalacje, na początku maja rozpoczną się prace ziemne, wjazd będzie rozkopany, dlatego musimy go zamknąć - mówi Gazecie Wyborczej Janusz Puton, zastępca dyrektora ds. eksploatacyjnych Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Brama od Narutowicza zamknięta będzie od 5 maja do 30 czerwca. W tym czasie izby przyjęć - położnicza i ginekologiczna - przeniosą się do budynku szpitalnego oddziału ratunkowego. Dotrzeć tam będzie można głównym wejściem od ul. Tochtermana. Pacjentki i odwiedzające je osoby przechodzić będą na oddział podziemnym tunelem, który łączy porodówkę i główny budynek RSS. Droga, jak zapewniono w szpitalu, będzie dobrze oznakowana, w dotarciu na miejsce pomogą też pracownicy informacji.

Budowa nowego pawilonu idzie pełną parą. Zostały dobudowane dwa brakujące piętra, na dniach konstrukcja ma zostać przykryta dachem. Wylane zostały też fundamenty pod jednopiętrową przybudówkę, która stanie od strony ul. Kopernika. W niej, na parterze, będzie mieściła się izba przyjęć, a na pierwszym piętrze sale operacyjne i porodówka. W wyższym budynku umieszczone zostaną oddziały ginekologiczny i neonatologiczny. Do nowego budynku ginekologia przeniesie się najprawdopodobniej na początku 2011 roku. Będzie w nim 80 łóżek dla pacjentek, 24 dla noworodków. Nowy obiekt spełniać ma wszystkie unijne standardy i normy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum