Radom: dzięki unijnej dotacji szpital kupi sprzęt za ponad 4 mln zł

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2018 20:59

Ponad 4,2 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymał Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. Za te pieniądze uda się kupić specjalistyczny sprzęt dla oddziałów kardiologii, kardiochirurgii i onkologii.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

W piątek (3 sierpnia) w szpitalu na radomskim Józefowie prezes placówki Tomasz Skura i członek zarządu woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski podpisali umowę na przekazanie unijnego wsparcia - podaje Echo Dnia.

Oddział kardiologii zyska między innymi echokardiograf oraz system monitorowania parametrów życiowych pacjentów. - Sprzęt, który otrzymamy zapewni wymianę zużytych już urządzeń i pozwoli wykorzystać najnowsze osiągnięcia w zakresie technologii medycznych - mówiła Magdalena Poterała z oddziału kardiologii.

- Dzięki systemowi monitorowania stanu pacjenta będziemy mogli między innymi w sposób bezpieczny transportować pacjentów na badania i zabiegi. Ale przede wszystkim ta aparatura w sposób precyzyjny i szybki pozwoli ocenić parametry hemodynamiczne - dodaje Magdalena Poterała.

Więcej: echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum