Radom: budowa prywatnego centrum onkologii na ukończeniu

Autor: regiodom.pl/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2014 13:51

Prywatne Centrum Onkologii w Radomiu zacznie funkcjonować prawdopodobnie w sierpniu. Poślizg w realizacji przedsięwzięcia jest spowodowany oczekiwaniem na odbiory i zezwolenia.

Inwestorem Centrum jest prywatna spółka Okimo Invest. Zapowiada, że szpital będzie gotowy w pierwszej dekadzie sierpnia.

Jak poinformowała Iwona Szulim z biura Centrum Onkologii, opóźnienie terminu gotowości szpitala diagnostyczno-zabiegowego do udzielenia świadczeń medycznych jest związane z całym szeregiem przyczyn: specyfiką samego procesu odbioru i pozwoleń, zakończeniem prac drogowych, trudnościami instalacyjnymi czy wyposażeniem w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny.

Szpital zabiegowy będzie miał 38 łóżek, dodatkowo będzie pięć łóżek na OIOM. W budynku znajdzie się izba przyjęć, część diagnostyczna, konsultacyjna oraz dwusalowy blok operacyjny.

Zatrudnieni zostali już onkochirurdzy, onkoginekolodzy oraz onkourolodzy. W szpitalu znajdzie się też pracownia tomografii komputerowej i jednostka chirurgii piersi. Docelowo w Centrum ma być zatrudnionych ponad 300 osób. Cała inwestycja będzie kosztować ponad 70 milionów złotych.

Więcej: http://regiodom.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum