Radom: 23 mln zł na nową siedzibę sanepidu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 listopada 2010 18:43

Nowy budynek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostanie wybudowany w Radomiu. Koszt inwestycji szacuje się na około 23 mln zł.

Radom: 23 mln zł na nową siedzibę sanepidu

Do czasu powstania tego obiektu, sanepid będzie się mieścił w dwóch siedzibach. W piątek (5 listopada) otwarto jedną z nich.

W otwartej siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Pułaskiego ulokowany został oddział nadzoru. Przeniesiono go z dotychczas zajmowanych pomieszczeń przy ul. Zielonej, które ze względu na stan techniczny budynku, nie nadawały się do dalszego użytkowania.

Nową tymczasową siedzibę udostępnił sanepidowi Urząd Miasta w Radomiu. Część laboratoryjna stacji mieści się nadal w dotychczasowym budynku stacji przy ul. Józefowskiej.

Jak powiedziała dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu Lucyna Wiśniewska, do maja przyszłego roku ma być gotowy projekt wykonawczy nowego budynku. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na budowę obiektu. Ma to być najprawdopodobniej trzykondygnacyjny budynek o powierzchni około 3,5 tys. mkw. Wybudowany zostanie na działce przy ul. Okulickiego.

Koszt budowy placówki i jej wyposażenia szacuje się na około 23 mln zł, jednak – jak zastrzegła Wiśniewska – wartość ta będzie zależała od wyniku przetargu na wykonawstwo robót. Szefowa radomskiego sanepidu podkreśliła, że stacja ma promesę wojewody mazowieckiego, że w przyszłorocznym budżecie województwa mazowieckiego znajdą się pieniądze na realizację inwestycji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum