Racibórz: w części szpitalnego obiektu z XIX wieku powstaną mieszkania?

Autor: naszraciborz.pl/Rynek Zdrowia • • 23 lipca 2018 10:55

Część zabytkowego budynku byłego szpitala miejskiego przy ul. gen. Józefa Bema w Raciborzu, który należy do prywatnej spółki, ma zostać zaadaptowana na mieszkania. Obiekt, w którym do roku 2004 mieścił się Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka, w znacznej części nie jest zagospodarowany.

Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Właścicielami niszczejącego kompleksu przy ul. Bema są dwie prywatne spółki. Mieszkania mają powstać w skrzydle od strony parku.

Zgodnie z informacjami prezydenta miasta Mirosława Lenka prace w zabytkowym obiekcie poszpitalnym mają rozpocząć się tuż po wspomnianym remoncie.

Miasto i powiat zamierzają nadzorować inwestycję. Chodzi o egzekwowanie przepisów związanych z zabytkiem - informuje lokalny serwis naszraciborz.pl.

Szpital został wzniesiony w latach 1895-1897 w stylu neogotyckim. Nieruchomość przed przeniesieniem szpitala na ul. Gamowską i prywatyzacją należała do starostwa. Tuż przed przeprowadzką szpital przy ul. Bema posiadał 460 łóżek i zatrudniał ok. 700 pracowników na potrzeby 120 tys. mieszkańców powiatu.

Więcej: www.naszraciborz.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum