Puszczykowo: zakończyła się przebudowa oddziału rehabilitacyjnego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2018 17:07

W szpitalu w Puszczykowie (Wielkopolskie) zakończyła się przebudowa oddziału rehabilitacyjnego. Celem inwestycji jest podniesienie jakości opieki nad chorymi oraz zapewnienie komfortu pracy lekarzom i pielęgniarkom.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Jak poinformowała w imieniu placówki Marzena Rutkowska-Kalisz inwestycja kosztowała przeszło 2,6 mln zł, część środków to dofinansowanie unijne. Gruntowny remont prowadzony był od kwietnia tego roku. Na oddziale do dyspozycji pacjentów są teraz 32 łóżka; jest jedna sala czteroosobowa, dwa pokoje pojedyncze, pozostałe sale są dwuosobowe. Każde pomieszczenie ma własny węzeł sanitarny.

- Ze starego oddziału zostały właściwie tylko mury - zmieniła się także część hotelowa i pokoje personelu medycznego. Przybyło także nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego. Komfortowe łazienki są pozbawione barier architektonicznych i urządzone z dbałością o pacjentów poruszających się na wózkach. Sale wyposażone są w najnowocześniejsze łóżka podnoszone i łamane w różnych płaszczyznach. Zapewnia to komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu" - podała Rutkowska-Kalisz.

Starosta poznański Jan Grabkowski zapewnił, że puszczykowski szpital to obecnie jedna z lepszych lecznic w kraju. - Z kolejnym tak nowoczesnym oddziałem szpital staje się jeszcze bardziej konkurencyjny na rynku usług medycznych. Uruchomienie oddziału kończy kolejny etap w życiu szpitala. 14 lat temu rozpoczęliśmy ratowanie budżetu placówki i spłacanie długów, potem przyszedł czas na inwestowanie w modernizację infrastruktury i sprzętu. Efektem naszej pracy i wytrwałości, przy unijnym wsparciu finansowym, jest odział rehabilitacyjny na miarę XXI wieku - powiedział Grabkowski.

Starosta zapewnił, że placówka może liczyć na dalsze nakłady i inwestycje. Przy okazji inwestycji znacząco doposażony został też zakład rehabilitacji. Do uniwersalnego gabinetu usprawniania dokupiono nowoczesne urządzenia do ćwiczeń, sprzęt do magnetoterapii i laser z sondą prysznicową.

Projekt "Rozwój rehabilitacji w szpitalu w Puszczykowie" został sfinansowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 "Infrastruktura ochrony zdrowia" oraz środków własnych wypracowanych przez szpital w Puszczykowie. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2,6 mln zł, z czego trzy czwarte to dofinansowanie ze środków europejskich. )

Rafał Pogrzebny (PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum