×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Puszczykowo: w szpitalu ruszyła budowa bloku operacyjnego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia31 stycznia 2018 21:03

18 mln zł wyniesie koszt rozpoczętej w środę (31 stycznia) budowy bloku operacyjnego w Szpitalu w Puszczykowie. Inwestycja zakłada powstanie 5 nowoczesnych sal operacyjnych wraz z centralną sterylizatornią. Nowy blok będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów pod koniec przyszłego roku.

Puszczykowo: w szpitalu ruszyła budowa bloku operacyjnego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W środę została podpisana umowa z wykonawcą prac, który zobowiązał się zrealizować inwestycję w ciągu 15 miesięcy.

Marzena Rutkowska-Kalisz ze Szpitala w Puszczykowie podkreśliła, że inwestycja ma nie tylko zapewnić bardzo wysoki komfort pracy lekarzom i pielęgniarkom, ale przede wszystkim podniesie jakość opieki nad pacjentami. Władze placówki liczą, że szpital m.in. dzięki nowej inwestycji znajdzie się w ściślej czołówce najnowocześniejszych szpitali w regionie.

Koszt budowy nowoczesnego bloku operacyjnego wyniesie niemal 18 mln zł, natomiast dodatkowe 3 mln zł zostaną przeznaczone na wyposażenie.

- Budynek, który powstanie zaprojektowany jest z uwzględnieniem najnowszych standardów wymaganych od tego typu obiektów. Będzie zintegrowany z systemem informatycznym szpitala. Nowe stoły operacyjne, nowa aparatura do znieczulania i oświetlenie - to wszystko bardzo poprawi komfort pracy lekarzy i pielęgniarek. Bardzo istotne jest też skrócenie drogi między centralną sterylizatornią a blokiem operacyjnym. Ta inwestycja przenosi warunki pracy i opieki nad pacjentem daleko w XXI wiek - zaznaczyła prezes Szpitala w Puszczykowie Ewa Wieja.

Dodała, że w placówce już od ponad roku działa zrealizowany w ramach I etapu inwestycji nowy szyb windowy, który umożliwia bezpośredni transport chorych z oddziałów na blok operacyjny.

Starosta poznański Jan Grabkowski zaznaczył, że dzięki budowie nowego bloku operacyjnego, Szpital w Puszczykowie stanie się jeszcze bardziej konkurencyjna placówką na rynku usług medycznych.

- 15 miesięcy minie szybko, firma wyłoniona w przetargu specjalizuje się w budowaniu tego typu obiektów, miejmy nadzieję , że wznoszenie i wyposażanie tego obiektu przebiegnie równie sprawnie, a budowa tej niezwykle ważnej inwestycji zakończy się sukcesem - mówił starosta.

Szpital w Puszczykowie funkcjonuje jako spółka akcyjna, która w całości jest własnością powiatu poznańskiego. Marzena Rutkowska-Kalisz tłumaczyła, że po oddłużeniu placówki w 2004 roku, powiat zainwestował w tę lecznicę już około 100 mln złotych. - Można właściwie powiedzieć, że ze starego szpitala zostały tylko mury, cała reszta jest nowa lub zmodernizowana. Wszystko po to, by chorzy mogli się leczyć w jak najlepszych warunkach - wskazała.

Obecnie placówka dysponuje 17 oddziałami. Jeszcze w tym roku, w ramach nowych inwestycji, zarząd szpitala planuje wdrożyć projekt elektronicznego obiegu dokumentacji pacjentów.

Anna Jowsa (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze