Puławy: szpitalny SOR zostanie wyremontowany i doposażony

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2018 09:27

Unijna dotacja w SPZOZ w Puławach pozwoli na remont tamtejszego SOR. Zostanie on także wyposażony w nowy sprzęt. Cała inwestycja będzie kosztowała ponad 2,8 mln zł, z czego puławski szpital wyłoży ze swojej kasy 400 tys. zł.

Fot. archiwum

Projekt składa się z dwóch części. Z remontu pomieszczeń o powierzchni 500 mkw. Przeznaczamy na to ok. 900 tys. zł. Druga część to doposażenie oddziału w nowy sprzęt za ok. 1,7 mln zł.

Pieniądze na remont i doposażenie SOR-u pochodzą z unijnego programu, który SPZOZ realizuje we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Środki europejskie pokryją ponad 80 proc. całości kosztów. Dzięki modernizacji SOR uzyska dodatkowe pomieszczenie, w którym zmieści się pięć kolejnych łóżek dla pacjentów.

Remont SOR-u ma potrwać do końca tego roku. Do marca szpital chce wyłonić wykonawcę remontu. Oficjalnie prace mają zakończyć się do 31 grudnia. Jak zapowiada dyrektor Piotr Rybak, SOR ma być gotowy na przyjęcie pacjentów jeszcze na przełomie października i listopada. W minionym roku na SOR w Puławach trafiło blisko 28 tys. pacjentów.

Więcej: www.kazimierzdolny.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum