×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Puławy będą mieć nowoczesne centrum dla seniorów

Autor: KG/Rynek Zdrowia19 listopada 2017 10:00

Centrum Aktywności Seniora powstanie w dawnym budynku kolegium nauczycielskiego przy ul. Kołłątaja w Puławach. Na ten cel miasto otrzymało ponad 3,6 mln zł unijnej dotacji.

Puławy będą mieć nowoczesne centrum dla seniorów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Urząd Miasta Puławy, planowane przedsięwzięcie obejmuje rozbudowę i przebudowę budynku znajdującego się przy ul. Kołłątaja (dawny budynek kolegium nauczycielskiego).

Przedsięwzięcie polega na rozbudowie i modernizacji istniejącego budynku, pełniącego dotychczas funkcję placówki oświatowej i dostosowanie go wraz z przyległym otoczeniem do pełnienia funkcji ośrodka wsparcia.

Cały budynek poddany zostanie termomodernizacji wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. Obiekt dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie pomieszczenia w budynku zaprojektowano w taki sposób, aby mieszczący się w nim ośrodek wsparcia był placówką nowoczesną i funkcjonalną dla wszystkich jego użytkowników.

W obiekcie zlokalizowane zostaną m.in. pomieszczenia centrum usług oraz punkt interwencji kryzysowej, którego elementami będą: pomieszczenia technologiczne i  gospodarcze, sala wypoczynku, sala terapii zajęciowej, sala gimnastyczna, pomieszczenia sanitarno-szatniowe, świetlica, gabinet pielęgniarski, a także pomieszczenia administracyjne, pomieszczenia zajęć grupowych, pokój pedagoga i psychologa, pokoje dla dzieci oraz pomieszczenia sanitarne.

Miasto otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na realizację tego projektu. Wartość całego dofinansowania to ponad 15,3 mln zł, a kwota, która przypadnie Puławom to ponad 3,6 mln zł.

Zakres działań Miasta Puławy w ramach tego projektu to utworzenie Centrum Aktywności Seniora i Punktu wsparcia osób w kryzysie.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum