Puck: nie tylko oddział wewnętrzny przeszedł modernizację

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2019 20:39

O zakończonym niedawno remoncie oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu Puckim mówi jego ordynator, dr Andrzej Pecka. W rozmowie z serwisem naszemiasto.pl opowiada nie tylko o wprowadzonych zmianach m.in. na internie i oddziale kardiologicznym, ale też możliwościach rozwoju całego szpitala.

Jednym z ważnych elementów modernizacji szpitali jest ich informatyzacja; FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Andrzej Pecka zaznacza, że po wprowadzonych w lecznicy zmianach pracuje się łatwiej, ponieważ szpital został wyposażony w rozwiązania teleinformatyczne.

- Mamy bardzo dobry system elektronicznego prowadzenia dokumentacji medycznej. System ten w porównaniu z wieloma innymi, z którymi miałem okazję pracować, w moim odczuciu jest niemal w 100% dopracowany. Zwiększyła się wygoda obsługi pacjentów od strony dokumentacji medycznej, zlecanych badań. Obecnie wszystko dostępne jest w komputerze i możliwe do natychmiastowej oceny - mówi ordynator interny w Szpitalu Puckim.

I dodaje: - Natychmiastowe opisy radiologiczne, możliwe są również z udziałem telemedycyny i możemy w każdej chwili poprosić o opis specjalistów znajdujących się w innych częściach kraju. Od niedawna działa nowoczesny tomokomputer. Możliwe jest wykonywanie badań ze skierowaniem NFZ, jak również badań odpłatnych i badań dla pacjentów z oddziału. Oddział ma dostęp do pracowni endoskopowej, gdzie wykonujemy badania takie jak gastroskopia i kolonoskopia.

- Mamy bardzo dobrze wyposażoną poradnię kardiologiczną, dzięki czemu możliwa jest ambulatoryjna diagnostyka kardiologiczna: wykonywanie echo serca, testów wysiłkowych, badania holterowskiego, EKG. Wiele szpitali przechodziło modernizację i takową przeszedł szpital w Pucku. W takich sytuacjach konieczne jest postawienie grubej kreski i rozpoczęcie pracy od nowa, żeby wszyscy poczuli, że pracują w nowych realiach - stwierdza dr Andrzej Pecka.

- Obecnej, kiedy kończone są jeszcze remonty, jest to może jeszcze linia przerywana, ale niebawem osiągniemy punkt, w którym będziemy pracować w zupełnie odmienionym miejscu - podkreśla.

Więcej: puck.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum