Przy Centrum Onkologii w Bydgoszczy powstanie park rehabilitacji i sportu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2011 15:19

Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu, z którego rocznie będzie mogło korzystać 100 tys. osób, powstanie w ciągu 17 miesięcy przy Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Koszt inwestycji to niespełna 40 mln zł.

Przy Centrum Onkologii w Bydgoszczy powstanie park rehabilitacji i sportu
Kompleks będzie służyć rekonwalescentom i niepełnosprawnym, w tym sportowcom. W ramach projektu powstaną m.in. hala sportowa, basen z urządzeniami do hydroterapii, sale do rehabilitacji i masażu, gabinety do leczenia światłem, kriokomory, siłownie, a także centrum konferencyjno-szkoleniowe i parking.

Na potrzeby ośrodka zostanie wykorzystana istniejąca już hala o powierzchni 3 tys. mkw. - w przeszłości zakładano, że będzie to pralnia dla planowanych obok siebie czterech szpitali. Powstał jednak tylko jeden - Centrum Onkologii i hala stała pusta.

Wyboru najkorzystniejszej oferty dokonała spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, działająca w imieniu samorządu województwa. Park wybuduje firma Budimex SA za 39,650 mln zł. Przedsięwzięcie zostanie sfinansowane z budżetu województwa i kredytu zaciągniętego w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Budowa parku jest częścią dużego projektu modernizacji i rozbudowy Centrum Onkologii, który będzie dotyczył również oddziałów szpitalnych i zakładów diagnostyki laboratoryjnej. Całość ma kosztować 95 mln zł.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum