Przetargi na remont szpitala unieważnione - było za drogo

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2016 18:56

Aż dwa razy wyższą kwotę niż ta jaką dysponował inwestor zaproponował potencjalny wykonawca części robót w remontowanym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie.

Przetargi na remont szpitala unieważnione - było za drogo
Oferty w przetargach otwarto, ale szpital nie ma takich pieniędzy jakie zaproponowali wykonawcy. Fot. PTWP

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie mieści się - po fuzjach placówek - w trzech lokalizacjach.

W budynkach największego szpitala w dzielnicy Parkitka prowadzona będzie modernizacja oddziału okulistyki i jego bloku operacyjnego. Tam wybrano już wykonawcę. Podobnie jak w szpitalu w dzielnicy Kucelin, gdzie dla celów służących rehabilitacji ma być przebudowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych przyszpitalny park.

Budowlańcy mieli również wejść do drugiego szpitala - w dzielnicy Tysiąclecia, żeby zmodernizować pomieszczenia przeznaczone dla pracowni endoskopii, bronchoskopii i USG oraz dla oddziału pediatrycznego.

Szpital ogłosił jednak - jak podaje Gazeta Wyborcza - że unieważnia przetarg na te roboty, bo oferta wykonawcy opiewała na kwotę 1,9 mln zł - aż o 810 tys. wyższą niż ta, którą inwestor planował wydać na realizację zamówienia.

Kilka dni wcześniej unieważniono też przetarg na modernizację innych pomieszczeń gmachu na Tysiącleciu - dla oddziału neurologii. Powód podobny: wykonawca oszacował koszty na 831,5 tys. zł, szpital mógł na nie przeznaczyć o 258,5 tys. zł mniej.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum