Pruszków dostanie nowy ambulans za 400 tys. zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 września 2019 17:28

W poniedziałek (9 w września) w Pruszkowie odbyła się uroczystość podpisania umów z dysponentami zespołów ratownictwa medycznego na dofinansowanie zakupu ambulansu - przekazano 400 tys. zł. W uroczystości wzięli udział m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Pruszków dostanie nowy ambulans za 400 tys. zł
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W poniedziałek Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans otrzymała 400 tys. zł dofinansowania na wymianę ambulansów w Pruszkowie. Dodatkowo tego dnia minister zdrowia podpisał też dofinansowanie w kwocie 400 000 zł na wymianę ambulansu w Milanówku oraz Żyrardowie.

- Chcemy wymienić 200 karetek w Polsce, każda karetka to jest 400 tys. zł. dofinansowania - powiedział Szumowski. - Przy dofinansowaniu każde województwo zostało potraktowane tak samo równomiernie, zgodnie z zapotrzebowaniem i zgłoszeniami do wojewodów - dodał.

Szumowski przypomniał, że państwo obecnie przejmuje na siebie obowiązek modernizowania taboru. Przypomniał też o innych działaniach rządu w związku z zwiększeniem nakładów na ratownictwo, m.in. doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych w całej Polsce.

- Współpraca wojewody z ministerstwem w ramach systemu ratownictwa jest bardzo dobra, wszystkie wnioski, które wysyłamy są analizowane, jesteśmy w bezpośrednim kontakcie i wszystkie nowe rozwiązania są wprowadzane - powiedział Sipiera.

Wojewoda dodał też, że karetki to nie tylko kwestia ratowania życia, ale też pewnego komfortu i poczucia bezpieczeństwa dla pacjentów, ratowników oraz kierownictwa.

W konferencji udział wziął również dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" dr Karol Bielski. - Poprawa taboru rzeczywiście jest jednym z priorytetów w tej chwili, jeden ambulans stanowi 25 proc. ambulansów, które służą w powiecie pruszkowskim, dlatego liczymy na kontynuację tego programu w przyszłości, bo jest to bardzo ważna rzecz - powiedział.

- Musimy zmieniać system i poprawiać sytuację kadr, ale też zadbać o to, by pacjenci mieli bezpieczny transport medyczny. Do tej pory stacje często same finansowały zakup karetek, chcemy je przynajmniej częściowo odciążyć - podkreślił.

Katarzyna Herbut

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze