Proszowice: modernizacja szpitala z przeszkodami

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2020 13:30

Ogłoszony w marcu przetarg na modernizację oddziałów Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej - Szpital w Proszowicach został po kilku miesiącach unieważniony. Dyrekcja placówki ma zamiar w najbliższym czasie ogłosić kolejny.

Proszowice: modernizacja szpitala z przeszkodami
Fot. Fotolia

Pierwszy przetarg został unieważniony, choć złożone oferty były korzystne. Szpital zamierzał przeznaczyć na inwestycję 11,875 mln złotych. W tej kwocie zmieścili się wszyscy oferenci. Najniższą cenę (8,9 mln zł) zaproponowało konsorcjum firm Częstobud z Częstochowy i Budopol z Jaskrowa. Jednak ostatecznie w sierpniu postępowanie przetargowe zostało unieważnione - podaje Dziennik Polski.

Powodem unieważnienia przetargu był brak wystarczających środków finansowych na realizację inwestycji, które miały pochodzić z unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz kredytu w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Zgodnie z promesą, otrzymaną w listopadzie ubiegłego roku z Urzędu Marszałkowskiego, do szpitala z RPO miało trafić 4,8 mln zł. Co prawda umowa kredytowa z BGK została nawet zawarta, ale ostatecznie pieniądze na konto szpitala nie trafiły, bo bank domagał się dodatkowych zabezpieczeń. Ponieważ terminy na zawarcie umowy ze zwycięzcą przetargu zostały przekroczone, szpital musiał przetarg unieważnić.

Jak poinformował we wtorek (25 sierpnia) starosta proszowicki Grzegorz ostatecznie BGK wyraziło już zgodę na przekazanie środków z do dyspozycji szpitala pod warunkiem zabezpieczenia nie tylko kwoty głównej, ale również odsetek. Jeżeli radni zgodzą się na spełnienie dodatkowych warunków postawionych przez BGK, będzie można ogłosić drugi przetarg na modernizację szpitalnych oddziałów.

Więcej: dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum