Pro Familia otwiera porodówkę. NFZ sceptycznie o kontrakcie

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2015 11:10

W Łodzi, na Widzewie niebawem zostanie otwarta nowa placówka położniczo-ginekologiczna. Po oddaniu do użytku chce starać się o kontrakt. Fundusz nie planuje w najbliższym czasie rozpisania konkursów.

Pro Familia otwiera porodówkę. NFZ sceptycznie o kontrakcie
Pro Familia otwiera porodówkę. Czy dostanie kontrakt? Fot. Archiwum

Szpital jak i sama porodówka, mogą być mocną konkurencją dla pozostałych lecznic głównie z uwagi na komfort pobytu i wyposażenie. Dwuosobowe pokoje z łazienką, pięć sal operacyjnych i pięć porodowych, w tym dwie do cięć cesarskich, intensywna terapia noworodków - wszystko w warunkach hotelowych. Będzie też szkoła rodzenia.

Budynek ma trzy piętra, mieści się na około 12 tys. metrów kwadratowych i po otwarciu będzie mógł przyjąć 120 pacjentek. Placówka będzie zajmowała się nie tylko ciężarną. Szpital chce postawić również na opiekę nad chorymi noworodkami. W oddziale neonatologii przygotowano 26 stanowisk, w tym pięć intensywnej terapii.

Budowa szpitala Pro Familia jest już na ukończeniu. Pozostały jedynie prace wykończeniowe i montaż sprzętu medycznego. Gdy wszystko będzie gotowe, lecznica chce starać się o kontrakt z NFZ.

Z tym jednak może być problem. Jak informuje łódzki oddział NFZ, mieszkanki z łódzkiego mają zapewnioną optymalną opiekę medyczną i Fundusz nie planuje w najbliższym czasie rozpisania dodatkowych konkursów.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum