Prezes ARM: Szpital Narodowy ma mieć docelowo nawet 1300 łóżek

Autor: Polskie Radio/Rynek Zdrowia • • 05 listopada 2020 12:54

Żeby zbudować szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym w Warszawie, musieliśmy rozciągnąć 45 kilometrów kabli elektrycznych i 5 kilometrów miedzianych rurek. W obiekcie przewidziano 160 kardiomonitorów, 40 respiratorów i pełną infrastrukturę diagnostyczną; docelowo ma się w nim mieścić nawet 1300 łóżek - informuje prezes Agencji Rezerw Materiałowych, Michał Kuczmierowski.

Prezes ARM: Szpital Narodowy ma mieć docelowo nawet 1300 łóżek
Szpital Narodowy w Warszawie FOT. Agencja Rezerw Materiałowych/Facebook

Obecnie łóżek jest 300, ale w następnym etapie rozbudowy placówki ich liczba będzie rosnąć. Szpital ma pełnić swoją rolę tak długo, jak to będzie potrzebne - mówi Polskiemu Radiu prezes ARM.

Tłumaczy, że model funkcjonowania Szpitala Narodowego jest pomyślany tak, aby odciążyć regularne lecznice w lżejszych przypadkach.

Jak informuje szef ARM, "na pierwszym etapie" przeznaczono łóżka "dla pacjentów lżejszych, pod tlenoterapią". Dodaje, że 10 procent miejsc zarezerwowano dla osób wymagających intensywnej terapii.

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych podkreśla, że "Stadion Narodowy jest samowystarczalny, jeśli chodzi o tlen i może docelowo być również przystosowany do jego produkcji dla innych ośrodków medycznych".

Więcej: polskieradio24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum