×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prawie milion złotych na dwa nowe ambulanse dla pogotowia

Autorzy: PAP; oprac. MP • Źródło: PAP16 września 2023 10:24

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe (KPR) w Wieliczce wzbogaci się o dwa nowe ambulanse, warte łącznie prawie milion złotych. Symboliczny czek na zakup pojazdów odebrała w sobotę dyrektor pogotowia.

Prawie milion złotych na dwa nowe ambulanse dla pogotowia
Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało nowe karetki Fot. Shutterstock

 

Prawie milion złotych na dwa nowe ambulanse dla pogotowia w Wieliczce

- To miejsce oznacza dla mieszkańców powiatu wielickiego i Małopolski bezpieczną przystań, bo jest tu nowa siedziba pogotowia ratunkowego, w poniedziałek będzie otwarta nowa siedziba Państwowej Straży Pożarnej - mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita przed siedzibą pogotowia w Wieliczce, otwartą w lipcu.

Wojewoda, wraz z poseł Urszulą Rusecką (PiS), przekazał dyrekcji pogotowia symboliczny czek z kwotą 968 tys. zł na zakup ambulansów z wyposażeniem. Pieniądze przyznał premier Mateusz Morawiecki z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

W powiecie wielickim przybywa mieszkańców. Obecnie zameldowanych jest ponad 140 tys. osób, kilkanaście lat temu było to niecałe 100 tys.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe obsługuje, poza Krakowem i Wieliczką, jeszcze Olkusz. Łącznie na tym obszarze pogotowie ma 32 karetki podstawowych zespołów ratownictwa i sześć dla zespołów specjalistycznych.

- Czas dojazdów jest na najwyższym europejskim poziomie - powiedział wojewoda. Przypomniał, że rocznie ambulanse KPR przejeżdżają 1 mln 600 km - "to tak, jakby 40 razy w roku pokonały obwód kuli ziemskiej".

Dyrektor KPR Małgorzata Popławska poinformowała, że KPR stara się, aby karetki nie miały więcej niż pięć lat. -Karetka to podstawowe miejsce i narzędzie pracy członków zespołu ratownictwa medycznego - powiedziała.

Właścicielem KPR jest samorząd województwa małopolskiego.Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum