Prawie 12 mln zł z UE na modernizację energetyczną szpitala z dofinansowaniem z UE

Autor: • Źródło: PAP07 grudnia 2022 14:09

Prawie 12 mln zł będzie kosztować modernizacja energetyczna szpitala powiatowego w Starachowicach. Realizacja zadania będzie możliwa dzięki dofinansowaniu UE w ramach programu REACT-EU – poinformował w środę zarząd woj. świętokrzyskiego.

Prawie 12 mln zł z UE na modernizację energetyczną szpitala z dofinansowaniem z UE
Fot. PAP/Piotr Polak
  • Obradujący w środę zarząd województwa świętokrzyskiego zadecydował o przekazaniu wsparcia finansowego dla Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach
  • To jeden z największych szpitali w regionie świętokrzyskim. Unijne wsparcie wyniesie 11,8 mln zł.
  • Pieniądze mają zostać przeznaczone na modernizację energetyczną sześciu budynków lecznicy

Modernizacja energetyczna: zakres prac

Wymienione zostaną instalacje centralnego ogrzewania oraz ogrzewania ciepłej wody użytkowej. W planach jest montaż powietrznej pompy ciepła, wymiana oświetlenia na bardziej efektywne LED-owe i montaż instalacji fotowoltaicznej.

- To nasza odpowiedź na pilne potrzeby naszego regionu związane z podnoszeniem efektywności energetycznej, racjonalnego wykorzystania energii, a co za tym idzie - ograniczeniu emisji substancji szkodliwych dla środowiska - przekazał marszałek woj. świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Podczas środowego posiedzenia zarząd województwa zdecydował również o przekazaniu ponad 220 tys. zł unijnego dofinasowania na modernizację energetyczną budynku remizy OSP w Oblęgorku.

REACT-EU to unijne wsparcie dla regionów w okresie przejściowym między dwiema perspektywami finansowymi. Projekty, które będą realizowane w ramach programu, muszą się zakończyć do końca grudnia 2023 r. W ramach pierwszej transzy do regionu świętokrzyskiego trafiło około 74 mln zł.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum