Poznań zyskał nowoczesny ośrodek zdrowia za blisko 20 mln zł

Autor: Onet.pl/Rynek Zdrowia • • 20 października 2015 14:15

Po niespełna dwóch latach modernizacji oddano do użytku budynek Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM). Jest to pierwszy ośrodek w Polsce, który w szerokim zakresie wykorzystywać będzie odnawialne źródła energii.

Poznań zyskał nowoczesny ośrodek zdrowia za blisko 20 mln zł
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ramach modernizacji POSUM-u przeprowadzono termomodernizację budynku, zmodernizowano instalację ogrzewania i ciepłej wody, zainstalowano energooszczędne oświetlenie. W obiekcie zastosowano ekologiczne rozwiązania, które pozwolą na oszczędności rzędu kilku tys. zł rocznie.

W ramach inwestycji udało się powiększyć obiekt o 1,8 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

Pacjenci POSUM-u zyskali również wartą ponad 3 miliony złotych nowoczesną aparaturę medyczną, w tym tomograf komputerowy, densytometr do pomiaru gęstości kości, laser frakcyjny oraz kilka ultrasonografów, w tym jeden wyposażony w głowicę 4D. Kompleksowo wyposażone zostały też sale oddziału fizjoterapii.

Modernizacja ośrodka kosztowała blisko 20 mln zł, z czego 8 mln zł pochodzi ze budżetu Poznania, zaś fundusze na termomodernizacje budynku udało się pozyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Z kolei na nową instalację wentylacji z wykorzystaniem energii geotermalnej POSUM otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Więcej: wiadmosci.onet.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum