Poznań: żeby uruchomić szpital dziecięcy, potrzebne są mapy zdrowotne i dotacje

Autor: codziennypoznan.pl/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2016 20:20

Szpital Wojewódzki w Poznaniu chwali się zakończeniem częściowej modernizacji i pozyskaniem nowego sprzętu. Za ponad 9 milionów złotych odnowiono pomieszczenia Zakładu Diagnostyki Obrazowej, uruchomiono system cyfryzacji aparatów RTG i zakupiono nowy sprzęt.

Żeby uruchomić szpital dziecięcy, potrzebne są mapy zdrowotne i dotacje. Fot. Archiwum

Koszty wszystkich tych inwestycji w głównej mierze zostały pokryte przez środki z budżetu Województwa Wielkopolskiego.

- W planach mamy budowę na tym terenie kolejnych obiektów, które podniosą jakość świadczonych tu usług medycznych - zapewnia Leszek Wojtasiak, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Najbardziej wyczekiwanym obiektem na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu jest szpital dziecięcy. Leszek Wojtasiak przyznaje, że odbył w tej sprawie spotkanie z wiceministrem zdrowia.

- Możliwe jest uzyskanie dofinansowania unijnego na budowę tego szpitala. Są do tego potrzebne odpowiednie zapisy w mapach potrzeb zdrowotnych -powiedział.

Stwierdził, że z perspektywy szpitala najważniejszy jest dostęp pacjentów do opieki i sprzętu. A z tym jest coraz lepiej, bo i pieniędzy na inwestycje szpital otrzymał w ostatnich latach sporo. Na przestrzeni lat 2008-2015 to ponad 62 mln zł, z czego blisko 40 mln z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Reszta tej kwoty pochodzi Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj: www.codziennypoznan.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum