Poznań: wydano 33 mln zł na rozbudowę centrum pulmonologii i torakochirurgii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2019 14:50

33,5 mln zł kosztowały budowa i wyposażenie nowego skrzydła Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu. We wtorek (29 stycznia) zakończono i podsumowano inwestycję.

Poznań: wydano 33 mln zł na rozbudowę centrum pulmonologii i torakochirurgii
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Rozbudowa budynku głównego przez dobudowę trzykondygnacyjnego budynku na potrzeby Zakładu Brachyterapii, Onkologii Klinicznej, Torakochirurgii i Pulmonologii jest elementem wieloletniego programu przebudowy i rozbudowy wielkopolskiej pulmonologii.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu poinformowało we wtorek, że inwestycja pozwoliła powiększyć o około 8 tys. mkw. powierzchnię użytkową placówki.

W dobudowanej części funkcjonować będzie 60-łóżkowy oddział torakochirurgii, oddział onkologii klinicznej, zakłady diagnostyki mikrobiologicznej, laboratoryjnej, patologii klinicznej i genetyki medycznej oraz zespół poradni specjalistycznych.

Pomieszczenia zostały wyposażone w nowe meble, a jednostki diagnostyczne w nowoczesny sprzęt medyczny. W ramach inwestycji uruchomiono nowe technologie spektrometrii masowej, na oddziałach torakochirurgii i onkologii funkcjonują nowoczesne techniki i programy świadczeń medycznych o udowodnionej skuteczności.

Wdrożono także rozwiązania związane z Elektroniczną Dokumentacją Medyczną. Przebudowana została również zewnętrzna część terenu szpitala, m.in. z przeznaczeniem na drogi dojazdowe.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum