Poznań: wybrano wykonawcę Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 sierpnia 2018 13:24

Firma WARBUD S.A. wybuduje Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu. Wartość kontraktu opiewa na kwotę niemal 376 mln zł. Nowy szpital dziecięcy ma powstać w ciągu 2,5 roku od momentu podpisania umowy.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

O rozstrzygnięciu przetargu poinformowała spółka Szpitale Wielkopolski sp. z o.o.

Jak wskazano w komunikacie prasowym, w czwartek (9 sierpnia) zakończyła się ocena ofert złożonych przez wykonawców ubiegających się o budowę szpitala dziecięcego w Poznaniu, czyli Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Komisja Przetargowa przeanalizowała dokumenty obejmujące łącznie ok. 4 tysięcy stron, ostatecznie wybierając firmę WARBUD S.A.

Wartość kontraktu, jaki zostanie podpisany z wykonawcą, opiewa na kwotę niemal 376 mln zł. Spółka podkreśliła, że wykonawca przedstawił w ofercie harmonogram prac ze szczegółową wizualizacją planowanego postępu prac "dzień po dniu", dzięki temu, szpital ma powstać w ciągu 2,5 roku od momentu podpisania kontraktu.

- Zgodnie z zapisami prawa zamówień publicznych, nie możemy wykluczyć, że drugi z wykonawców może skorzystać z procedury odwoławczej od wyniku przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. Wartość zamówienia obliguje także Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych do weryfikacji postępowania jeszcze przed podpisaniem umowy, stąd zawarcie kontraktu przez spółkę Szpitale Wielkopolski z Generalnym Wykonawcą uzależniona jest na tym etapie od decyzji ww. innych organów - podkreślono w komunikacie.

Szpitale Wielkopolski sp. z o.o., jako inwestor zastępczy, ocenia obecnie także oferty złożone w postępowaniu przetargowym dotyczącym sprawowania pełnobranżowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją inwestycji. Spółka planuje również ogłoszenie kolejnych postępowań w zakresie wyposażenia nowego obiektu, zarówno w sprzęt medyczny, jak i niemedyczny.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka (WCZD), które będzie się mieścić przy ul. Wrzoska w Poznaniu, ma być największym nowo wybudowanym szpitalem pediatrycznym w Polsce. Według planów, powstanie tam siedmiokondygnacyjny obiekt z 354 łóżkami. Będą sale jednoosobowe z własnym węzłem sanitarnym, i z miejscem dla opiekuna. Powierzchnia WCZD ma wynieść niemal 36 tys. m kw.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum