Poznań: w szpitalu klinicznym powstanie nowoczesny oddział ratunkowy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 lipca 2019 18:03

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński i dyrektor Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu Krystyna Mackiewicz podpisali w czwartek (25 lipca) umowę na budowę szpitalnego oddziału ratunkowego.

Poznań: w szpitalu klinicznym powstanie nowoczesny oddział ratunkowy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W wydarzeniu wzięli także udział minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tadeusz Dziuba oraz wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska - podaje w komunikacie Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Inwestycja w Poznaniu obejmie budowę i wyposażenie SOR-u wraz z całodobowym lądowiskiem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To bardzo istotny projekt, ponieważ obecnie izby przyjęć funkcjonują w różnych budynkach szpitala. Realizacja projektu pozwoli na integrację SOR-u do jednej lokalizacji i rozwinięcie działalności, a także zwiększy bezpieczeństwo pacjentów i możliwości diagnostyczne.

Projekt obejmuje również optymalizację logistyki wewnętrznej w ramach szpitala, która umożliwi dostęp do infrastruktury szpitalnej adekwatnej do specyficznej sytuacji zdrowotnej danego pacjenta.

- Powstanie nowoczesnego oddziału ratunkowego z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów. To bardzo ważna inwestycja, dlatego dziś z budżetu państwa i funduszy unijnych przekazaliśmy na nią 15 mln zł - powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

- Polskie miasta potrzebują nowoczesnych inwestycji w ochronę zdrowia. Cieszę się, że jednym z nich jest Poznań. Podniesienie standardów świadczonych usług medycznych ma nie tylko wpływ na wzrost jakości życia, ale też na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej całego regionu. To z kolei przekłada się na zmniejszenie bezrobocia i większe wpływy do budżetu- mówi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

W ramach inwestycji powstanie SOR, lądowisko dla LPR, a także zostanie zakupiony następujący sprzęt: tomograf 16-rzędowy; aparat RTG stacjonarny; aparat RTG przewoźny; panele OIT (16 szt.) - zestaw skonfigurowany indywidualnie wg potrzeb ulokowany na sali intensywnej terapii; pompy infuzyjne (36 szt.).

Budowa SOR-u wraz z Centrum Medycyny Ratunkowej i Interwencyjnej - jako I etap organizacji Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu - kosztuje ponad 105 mln zł z czego dofinansowanie wynosi 15 mln zł. Realizacja inwestycji zakończy się 31 grudnia 2022 r.

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze