Poznań: w szpital wojewódzki zainwestowano kilka milionów złotych

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2016 09:33

W Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu w czwartek (21 stycznia) podsumowano projekty zrealizowane przez placówkę ze środków pochodzących z budżetu Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Wśród przedsięwzięć zrealizowanych przez Szpital Wojewódzki w Poznaniu były modernizacja pracowni i zakup sprzętu. Fot. Archiwum

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, wśród przedsięwzięć zrealizowanych przez szpital znalazła się modernizacja pomieszczeń Budynku Diagnostycznego i Zakładu Diagnostyki Obrazowej, która została dofinansowana z budżetu Województwa Wielkopolskiego kwotą prawie 3 mln zł. Przeprowadzono także szereg inwestycji dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych w perspektywie finansowej 2007-2013.

Jedną z nich było uruchomienie w szpitalu systemu cyfryzacji aparatów RTG dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej. W ramach realizacji tego projektu, który współfinansowany był przez UE w ramach WRPO 2007-2013, zakupione zostały urządzenia i sprzęt RTG o wartości blisko 700 tys. zł.

Szpital Wojewódzki w Poznaniu zrealizował także projekt pn. ''Dostawa i montaż (uruchomienie) urządzeń i sprzętu medycznego dla wojewódzkich podmiotów leczniczych podległych SWW”. W ramach projektu, dzięki środkom WRPO 2007-2013 Szpital Wojewódzki w Poznaniu wzbogacił się o kardioangiograf wartości 2 mln 951 tys. zł, przekazany do Pracowni Kardiologii Inwazyjnej i Naczyniowej.

Placówka wdrożyła także projekty informatyczne służące wdrożeniu elektronicznej dokumentacji medycznej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum