Poznań: spory wokół budowy nowego szpitala dziecięcego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2013 20:11

Budowa szpitala dziecięcego w Poznaniu wymagać będzie dodatkowej analizy finansowej. Część radnych sejmiku proponuje budowę oddziału pediatrycznego a ginekologia pozostałaby w dotychczasowej Klinice św. Rodziny. Zdaniem części radnych w tej formie inwestycja byłaby tańsza prawie o połowę.

Poznań: spory wokół budowy nowego szpitala dziecięcego
Kontrowersje wokół budowy szpitala dziecięcego w Poznaniu spowodowały, że na nadzwyczajnym posiedzeniu sejmiku zebrały się komisje rodziny oraz gospodarki. Opozycja z PiS i SLD sprzeciwia się koncepcji koalicji PO-PSL, która chce wybudować lecznicę na 400 łóżek za 400 mln zł w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego.

Zdaniem Zbigniewa Czerwińskiego, szefa klubu radnych PiS, w proponowanej formie PPP łączny koszt inwestycji wraz ze wszystkimi opłatami będzie wynosił około 1,2 mld zł.

Mateusz Klemenski (PO), wicemarszałek Wielkopolski, do tego pomysłu podchodzi sceptycznie i dziwi się, że część radnych dopiero teraz zgłasza swoje uwagi do projektu, kiedy o modelu inwestora prywatnego mówi się od kilku lat.

Połączone komisje sejmiku nieoczekiwanie przegłosowały wniosek o dodatkową analizę finansową budowy mniejszego szpitala na 250 łóżek za blisko 250 mln zł.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum