Poznań: przepisy przeciwpożarowe blokują przeprowadzkę kardiologii

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2011 14:48

Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu nie dostał pozwolenia od straży pożarnej na przeniesienie kardiologii z ulicy Szkolnej na Szwajcarską: o zgodę na użytkowanie budynku lecznica wystąpiła po... 30 latach od rozpoczęcia budowy. Od tego czasu wiele się w przepisach przeciwpożarowych zmieniło.

Poznań: przepisy przeciwpożarowe blokują przeprowadzkę kardiologii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Powiatowy nadzór budowlany odkrył podczas rutynowej kontroli, że drugie piętro w bloku A nigdy nie przeszło odbioru budowlanego. Nie dał także szpitalowi pozwolenia na użytkowanie nowych pomieszczeń, ponieważ nie spełniają one standardów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Miejska straż pożarna ma zastrzeżenia do m.in. przestarzałego systemu wentylacji pożarowej, awaryjnego oświetlenia i podziału na strefy pożarowe.

Lecznica deklaruje, że część warunków postawionych przez straż pożarną jest w stanie spełnić już w lipcu. Jednocześnie zastrzega, że do niektórych zaleceń będzie mogła dostosować się dopiero w 2012 r.

Budowa szpitala przy ul. Szwajcarskiej rozpoczęła się w 1981 roku i miała zakończyć się w br. W ostatnich latach powstał tu m.in. szpitalny oddział ratunkowy i nowoczesny oddział zakaźny. W tym roku na rozbudowę i doposażenie lecznicy miasto wyda ok. 16 mln zł.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum