Poznań: powstanie nowy szpital matki i dziecka

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2012 16:30

Wniosek o warunki lokalizacyjne dla nowego szpitala dla matki i dziecka złożyła w Urzędzie Miasta w Poznaniu spółka samorządowa Szpitale Wielkopolski - poinformował w piątek (27 stycznia) prezes spółki Grzegorz Wrona.

Nowy szpital miałby przejąć zadania dwóch placówek dotychczas działających w mieście i okolicach: Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem i szpitala rehabilitacyjnego w Kiekrzu koło Poznania.

W Poznaniu nie ma jednego szpitala, który kompleksowo zajmowałby się matką i dzieckiem. Są oni leczeni w dwóch szpitalach działających w trzech różnych budynkach. Nowy szpital ma skupić wszystkie świadczenia w jednym miejscu i będzie miał dziecięcy oddział ratunkowy.

Placówka miałaby powstać na terenach należących do miasta, w sąsiedztwie szpitala miejskiego. Inwestycja ma być zrealizowana w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. W nowym szpitalu będzie 450 łóżek. Nie są znane jeszcze koszty inwestycji.

- Koszt będzie zależał od tego, czy znajdzie się partner prywatny dla tej inwestycji i jak docelowo szpital będzie wyglądał. Obecnie stawiamy pierwszy krok na drodze do poprawienia szpitalnej opieki dla dzieci i matek w Wielkopolsce - powiedział Wrona.

Spółka chciałaby, aby inwestycja została zrealizowana do roku 2017.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum