Poznań: powstanie Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2015 12:28

Szpital pediatryczny w Poznaniu jednak może powstać i to już za 4 lata i nie będzie kosztował 400 mln zł jak wcześniej zakładano, ale mniej.

Poznań: powstanie Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka
Ruszy budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Fot. Fotolia

Prezydent miasta Jacek Jaśkowiak i członek zarządu województwa Leszek Wojtasik zapewniali w piątek (18 lipca), że ruszy budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Prezydent specjalnie zwoła konferencję prasową na łące, na której ma powstać szpital pediatryczny.

Kilka dni temu rada miasta przekazała na cele budowy szpitala 3-hektarową działkę o wartości ponad 10 mln zł. Konferencja na działce kończy okres długich dyskusji wokół budowy.

W sprawę budowy są zaangażowani zarówno urząd miejski jak i wojewódzki. - To już pewne - to właśnie na tej ziemi zbudujemy nowy szpital. Mówię "my", bo buduję go razem z urzędem marszałkowskim - przytacza słowa prezydenta Jaśkowiaka Gazeta Wyborcza.

Wojtasiak też chwalił współpracę z miastem: - Nie ma już rozmów, czyj jest ten szpital: bardziej nasz, w sensie marszałkowski, czy wasz, w sensie miejski. Budujemy go razem.

Z harmonogramu prac inwestycyjnych wynika, że jesienią ma zostać ogłoszony przetarg na projekt szpitala. Budowa ma zakończyć się w 2019 roku.

Według urzędników jest duża szansa, że szpital będzie kosztował mniej niż wcześniej zakładano.

Więcej: poznan.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum