Poznań: pierwsze w kraju centrum produkcyjne aparatów słuchowych Siemensa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 września 2011 13:44

Pierwsze w Polsce i drugie w Europie Europejskie Centrum Produkcyjne (EMC) aparatów słuchowych i wkładek dousznych otworzył w czwartek (8 września) w Poznaniu Siemens. Firma zatrudni docelowo 100 pracowników i będzie produkować ponad 200 tys. aparatów słuchowych rocznie.

Poznań: pierwsze w kraju centrum produkcyjne aparatów słuchowych Siemensa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Poznańska fabryka Audio Sat. Sp. z o.o. jest spółką córką firmy Siemens Medical Instruments i będzie produkować aparaty na rynek niemiecki, angielski, francuski, holenderski, duński, włoski, szwajcarski, węgierski i polski.

W 2012 r. firma, zatrudniając 50 pracowników, chce wyprodukować 60 tys. aparatów słuchowych i 90 tys. wkładek zausznych. W kolejnym roku przy zatrudnieniu docelowo 100 osób produkcja wzrośnie do 90 tys. aparatów słuchowych i 140 tys. wkładek zausznych.

- Zdecydowaliśmy się na Poznań, bo jesteśmy obecni na tym rynku od 1997 roku. Prowadziliśmy tu produkcję aparatów na rynek polski i serwisowaliśmy nasze aparaty. Poza tym jest tu dobra, wykwalifikowana kadra oraz dobre położenie logistyczne miasta - powiedział prezes spółki Joerg Pahlen.

Aparaty z Poznania nie przypominają tradycyjnych - będą tworzone "na miarę". Dzięki nowoczesnej technologii każdy klient otrzyma szybciej aparat dostosowany anatomicznie do swojego ucha.

Z roku na rok rośnie liczba osób z wadami słuchu. Z badań CBOS wynika, że w Polsce średnia populacyjna ludzi z zaburzeniami słuchu sięga aż 20 proc., przy czym ponad 10 proc. wymaga protezowania.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze