Poznań: nowy szpital dziecięcy powstanie w ramach PPP?

Autor: JJ, Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 17 kwietnia 2013 12:51

W Poznaniu konieczna jest budowa nowego szpitala dziecięcego. Lecznicę zamierzają wybudować samorządy wojewódzki i miejski w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Na razie jednak perspektywa powstania nowej placówki wydaje się odległa.

Poznań: nowy szpital dziecięcy powstanie w ramach PPP?

Miasto przekazało już grunt pod budowę, a województwo wielkopolskie utworzyło spółkę, która odpowiada za przygotowanie oraz realizację inwestycji. Budowa szpitala pediatrycznego to jedna z pilniejszych spraw, jakimi ma się zająć nowy wicemarszałek województwa odpowiedzialny m. in. za ochronę zdrowia, Mateusz Klemenski.

Departament ochrony zdrowia i przeciwdziałania uzależnieniom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego poinformował portal rynekzdrowia.pl, że dotychczas został przeprowadzony dialog techniczny dla inwestycji pn. "Budowa nowego szpitala matki i dziecka w Poznaniu".

- Prace nad dialogiem dobiegły końca. Następnym etapem będzie wybór partnera prywatnego do budowy szpitala - poinformowało nas Biuro Prasowe UMWW.

Do budowy placówek ochrony zdrowia w ramach PPP przygotowuje się kilkanaście samorządów w Polsce. Dotychczas w tym sektorze udało się zawrzeć jedną umowę. W Żywcu kanadyjska firma ma wybudować szpital za ponad 200 mln zł, a następnie przez 30 lat nim zarządzać.

Więcej: Szpital w projekcie PPP - sukces w Żywcu zmobilizuje do sięgnięcia po ten model finansowania inwestycji?

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum