Poznań: nowe skrzydło szpitala dziecięcego na ostatniej prostej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 grudnia 2017 18:09

Prace budowlane w nowym skrzydle Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu zakończą się w sierpniu 2018 roku. Powstanie w nim m.in. nowa kardiochirurgia dziecięca. Stowarzyszenie Nasze Serca musi na ten cel uzbierać jeszcze 150 tys. zł.

Poznań: nowe skrzydło szpitala dziecięcego na ostatniej prostej
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

To już ostatnia prosta do zakończenia budowy nowego skrzydła szpitala, na które 58 mln zł przeznaczyło Ministerstwo Zdrowia. W tamtym okresie żaden szpital kliniczny nie otrzymał tak dużego dofinansowania. Prace budowlane zakończą się w sierpniu 2018, a pacjenci pojawią się tam na koniec przyszłego lub na początku 2019 roku.

Skrzydło mieści między ul. Szpitalną a Bukowską. Powstaje w nim m.in. supernowoczesny blok operacyjny. A nad nim nowa, dwa razy większa niż obecnie dziecięca kardiochirurgia. Warunkiem powstania tego oddziału było uzbieranie przez Stowarzyszenie Nasze Serca 3 mln zł. - Zostało nam do uzbierania niecałe 200 tys. Liczymy, że uda się to pokryć z 1 procentu podatków - mówi prof. Michał Wojtalik, prezes stowarzyszenia.

Dla rodziców, dzieci i lekarzy oznacza to lepsze warunki leczenia.  W nowym budynku w salach dzieci będą łóżka przeznaczone dla rodziców. Oddział będzie sześć razy większy niż obecny. Będzie mógł przyjąć jednorazowo 25 małych pacjentów. Teraz zajmuje cztery niewielkie sale i liczy w sumie 150 m kw. W przyszłości ma zająć 1000 mkw. 

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum