Poznań: magistrat podtrzymuje plany powstania Centrum Medycyny Senioralnej

Autor: portalsamorzadowy.pl, PAP/Rynek Zdrowia • • 27 lipca 2018 11:38

Centrum Medycyny Senioralnej ma być gotowe w 2020 r. Tylko w tym roku Poznań wyda na przygotowania do budowy milion zł, w 2019 - ponad 30,3 mln, a w 2020 - ponad 28 mln.

W Centrum znajdzie się m.in. dzienny szpitalny oddział geriatryczny, a także zakład opiekuńczo-leczniczy z hospicjum. Fot. Fotolia

W Wieloletniej Prognozie Finansowej, czyli w dokumencie, który precyzyjnie określa najważniejsze poznańskie inwestycje na najbliższe lata, kwota na Centrum Medycyny Senioralnej jest cały czas wpisana. Miasto będzie ubiegać się o kolejne dofinansowanie unijne, które pomoże w działalności bieżącej. Przygotowuje się już do najbliższego konkursu, który ma zostać ogłoszony w październiku tego roku - informuje portalsamorzadowy.pl.

Jak mówił pod koniec marca br. dla PAP Piotr Nycz, dyrektor Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM), w budynkach Centrum znajdzie się m.in. dzienny szpitalny oddział geriatryczny, a także zakład opiekuńczo-leczniczy z hospicjum oraz kilkoma poradniami dodawanymi seniorom, w tym rehabilitacyjną i geriatryczną. W Centrum powstanie również oddział neonatologii oraz sale porodowe w ramach projektu "Przychodzimy, odchodzimy". W kompleksie ma być także hostel.

Poznańskie Centrum Medycyny Senioralnej ma być jednym z największych w Polsce centrów leczenia i opieki przeznaczonych dla starszych osób.

Czytaj więcej w Portalu Samorządowym

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum