Poznań: lądowisko przy szpitalu miejskim dostanie zielone światło?

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2012 09:57

Lądowisko dla śmigłowców przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia gotowe jest już od ponad pół roku. Potrzeba jeszcze zgody Urzędu Lotnictwa Cywilnego na rozpoczęcie działania, co ma nastąpić w nadchodzącym tygodniu.

Jak podaje Głos Wielkopolski, wniosek o wpisanie lądowiska do ewidencji trafił do Urzędu Lotnictwa Cywilnego w czerwcu. Dokumentacja została jednak zwrócenia szpitalowi, bo zawierała błędy formalne.

W czwartek w Poznaniu ma pojawić się specjalna komisja Urzędu Lotnictwa Cywilnego, która ma dać zgodę na użytkowanie lądowiska.

Lądowisko przy szpitalu im. Strusia to element centrum urazowego, które przyjmować ma pacjentów z najbardziej skomplikowanymi urazami i najciężej rannych. Do tej pory śmigłowce z takimi pacjentami mogły w Poznaniu lądować tylko obok kompleksu budynków szpitalnych przy Lutyckiej.

Więcej: www.głoswielkopolski.pl

O wymaganiach stawianym przyszpitanym lądowiskom dla śmigłowców ratowniczych czytaj też archiwalnym wydaniu magazynu Rynek Zdrowia: http://www.rynekzdrowia.pl/Rynek-Zdrowia/Cala-polska-buduje-ladowiska

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum