Poznań: kto przygotuje przetarg na budowę szpitala dziecięcego?

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2014 21:39

Cztery firmy chcą doradzać województwu wielkopolskiemu przy budowie szpitala dziecięcego. Zwycięska, do końca 2015 roku przygotuje przetarg na inwestycję.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju otworzyło we wtorek (11 lutego) oferty złożone w przetargu na doradztwo przy budowie nowego szpitala matki i dziecka w Poznaniu. Zgłosiły się cztery firmy.

Władze regionu są już zdecydowane na inwestycję w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), jednak doradcy jeszcze raz zastanowią się, czy ta forma będzie najlepsza. Porównają ją z budową za pieniądze z budżetu województwa. 

Ta analiza będzie kluczowa dla rozwiania wątpliwości, chociaż wcześniejsze badania wykazały, że pomysł budowy z budżetu jest niekorzystny. Do 2018 roku nie ma na to pieniędzy. 

Rzecznik resortu infrastruktury Piotr Popa informuje, że analizy nie powinny zająć więcej niż 90 dni. Ostateczna decyzja i tak leży po stronie województwa. Jeśli więc będzie to PPP, przewiduje się, że do grudnia 2015 r., czyli do końca współpracy z firmą doradczą, powinien zostać wyłoniony prywatny inwestor, który zbuduje szpital. 

W pierwszych rozmowach - dialogu technicznym uczestniczyło siedem firm. Łączny koszt budowy szpitala to ok. 400 mln zł. 

Więcej: www.gloswielkopolski.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum