Poznań: firma z sektora farmaceutycznego otworzy laboratoria w parku technologicznym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 lutego 2012 16:01

Nickel Technology Park Poznań (NTPP) podpisał umowę inwestycyjną z firmą farmaceutyczną PozLab. NTPP obejmie w poznańskiej spółce ponad proc. 10 udziałów, a w ciągu kolejnych dwóch lat zwiększy swoje zaangażowanie kapitałowe do blisko 40 proc.

Firma PozLab zatrudnia obecnie 13 osób i prowadzi badania zlecone przez podmioty z branży farmaceutycznej, spożywczej, chemicznej i kosmetycznej. W najbliższej przyszłości planuje wejść w obszar leków generycznych oraz prowadzić prace nad lekami innowacyjnymi.

Jeszcze w tym roku PozLab otworzy swoje główne biuro w nowo powstającym Nickel BioCentrum. W zlokalizowanym na terenie NTPP centrum bio-med firma będzie miała do swojej dyspozycji prawie 830 mkw. powierzchni, w tym m.in. wysokiej klasy laboratoria analityczne, fizykochemiczne, technologiczne, mikrobiologiczne i biotechnologiczne.

Wynajęte w NTPP powierzchnie umożliwią firmie podjęcie starań o uzyskanie certyfikatu GMP (certyfikat Dobrej Praktyki Produkcyjnej, gwarantujący stałą i ścisłą kontrolę wszystkich elementów produkcji na poszczególnych etapach powstawania produktu).

Nickel Technology Park Poznań (NTPP) to pierwszy w Polsce niepubliczny park technologiczny, wybudowany w 2006 roku. Specjalizuje się w działaniach wspierających rozwój sektora IT i biobiznesu i aktywnie poszukuje na rynku podmiotów pracujących nad innowacyjnymi projektami.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum