Poznań: budowa CSK UM budzi kontrowersje

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 07 września 2018 10:35

Wokół budowy Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu zrobiło się bardzo głośno. Jedni twierdzą, że realizacja tej inwestycji niesie ze sobą katastrofalne skutki dla Grunwaldu. Inni wskazują na pilną potrzebę powstania SOR i konieczność rozbudowy Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego.

Poznań: budowa CSK UM budzi kontrowersje
Inicjatywa budowy CSK UM w Poznaniu wzbudza sporo emocji. Fot. Archiwum

Jak wyjaśnia Głos Wielkopolski, teren przy ul. Grunwaldzkiej 55, sąsiadujący ze szpitalem Święcickiego, należał do miasta. Jego wartość oszacowano na 13,1 mln zł. Uczelnia była zainteresowana jego nabyciem, ale z 99-proc. bonifikatą. We wrześniu 2014 r. poznańscy radni zgodzili się, by teren został sprzedany uniwersytetowi za 131 tys. zł. Dzisiaj niektórzy z nich twierdzą, że zostali wprowadzeni w błąd.

Zdaniem Katarzyny Kretkowskiej, radnej Lewicy, nic nie wiedziano o ''pomyśle budowy szpitalnego kolosa w tym miejscu''. I dodaje, że w dokumentach dostępnych radnym oraz deklaracjach władz szpitala była jedynie mowa o przeniesieniu SOR-u z byłego szpitala wojskowego przy Grunwaldzkiej 16, rozbudowie tego oddziału i zapleczu dydaktycznym.

Nie ma też nigdzie mowy o przenoszeniu trzech innych szpitali i budowie parkingu wielopoziomowego na dwa i pół tysiąca miejsc na tej niedużej działce w zabytkowej, willowej dzielnicy z jej parkiem i wąskimi uliczkami.

Więcej: plus.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum