Poznań: będą pieniądze rządowe na budowę szpitala klinicznego

Autor: Głos Wielkopolski, RZ/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2020 07:54

Rada Ministrów przyjęła uchwałę o ustanowieniu programu wieloletniego pod nazwą "Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny - centrum medycyny interwencyjnej (etap I CZSK)". Wartość całej budowy wyniesie ok. 591 mln zł, z czego budżet państwa pokryje ok. 520 mln zł.

Poznań: będą pieniądze rządowe na budowę szpitala klinicznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W 2019 r. o przeznaczeniu środków z budżetu państwa na budowę nowego szpitala klinicznego w Poznaniu zapewniała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. - Ręczę nazwiskiem i stanowiskiem - mówiła w październiku dla Radia Zet.

Podczas kampanii przed wyborami do Sejmu minister obiecała około 500 mln zł rządowego dofinansowania na budowę centralnego szpitala klinicznego. Informowała, że w roku 2020 rozpoczną się prace nad przygotowaniem projektu budowlanego i potrwają ok. dwóch lat.

Nowy budynek szpitala uniwersyteckiego będzie miał powierzchnię 45 tys. m kw. powierzchni. Ma pomieścić oddziału ratunkowy, laboratorium, lądowiska dla helikopterów, a przede wszystkim także te kliniki, które mieszczą się w zabytkowych budynkach, nie nadających się już do dalszego wykorzystywania.

Budowa nowego szpitala ma się zakończyć w 2025 r.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze