Poznań: Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej już w nowej siedzibie

Autor: Radio Poznań/ Rynek Zdrowia • • 18 listopada 2019 15:12

W poniedziałek (18 listopada) pacjenci Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu byli przewożeni ze starych pomieszczeń do nowego pawilonu oferującego miejsca dla 23 chorych.

Poznań: Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej już w nowej siedzibie
Obecnie lekarze będą mogli przeprowadzać nawet pół tysiąca operacji rocznie Fot. Archiwum

Jak zauważa kierownik kliniki prof. Michał Wojtalik, różnica jest olbrzymia: dla każdego dziecka przeznaczono kilkanaście metrów kwadratowych. W starej siedzibie wszystko mieściło się "na jednym krześle". Przeprowadzka do nowego pawilonu może być porównana z przeniesieniem się z namiotu do luksusowego apartamentu - informuje Radio Poznań.

W nowym budynku kliniki, który znajduje się na terenie Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego, jest więcej miejsc do monitorowania dzieci po zabiegach, dzięki czemu lekarze będą mogli przeprowadzać nawet pół tysiąca operacji rocznie. Obecnie jest ich ok. 300.

Na oddziale opieki pośredniej znajdują się dwu- i trzyosobowe sale chorych z własnymi węzłami sanitarnymi oraz jedna izolatka - łącznie 11 stanowisk. Przy każdym łóżeczku stoi fotel, który rodzice mogą rozłożyć, aby spędzić noc przy dziecku.

Więcej; radiopoznan.fm

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum