Poznań: 9 mln zł na modernizację centrum chorób płuc

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2009 09:48

Ponad 9 milionów złotych kosztować będzie remontowanie szpitalnych oddziałów Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii.

Modernizacja oddziałów pulmonologicznego i internistycznego została już zakończona. Każda z sal została wyposażona w sanitariat. Na dwóch oddziałach można hospitalizować 33 pacjentów. Generalnego remontu wymagają pozostałe budynki szpitala, z których część pochodzi z 1946 roku. Ich obecny stan wymaga adaptacji do wymogów sanitarnych Ministerstwa Zdrowia. Tym bardziej, że nie stan budynków nie współgra z nowoczesnym wyposażeniem placówki w kosztowny sprzęt medyczny.

W dalszej kolejności remontowane będą pomieszczenia izby przyjęć, oddziału torakochirurgii, apteki szpitalnej i pomieszczeń do badań bakteriologicznych. Dobudowany będzie obiekt dla bloku endoskopowego.W planach jest też utworzenie centralnej szatni dla personelu medycznego i zaadaptowanie pomieszczeń po sali gimnastycznej, w której powstaną sale – konferencyjna oraz rehabilitacyjna.

Zakończenie modernizacji przewidziano na koniec grudnia tego roku. Inwestycja jest finansowana ze środków unijnych i z budżetu województwa wielkopolskiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum