Powiat zainwestuje w Brzeskie Centrum Medyczne

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2017 09:13

Starostwo Powiatowe w Brzegu (Opolskie) zaplanowało na 2018 r. budowę bloku operacyjnego oraz informatyzację Brzeskiego Centrum Medycznego, a także modernizację kilku ważnych dróg.

Fot. Fotolia

Decyzje w tej sprawie zapadły na sesji, która miała miejsce w czwartek, 21. grudnia w trakcie uchwalania planu dochodów i wydatków.

Ponad 19 mln zł zostanie przeznaczonych na inwestycje. 16 mln zł ma pochodzić z emisji obligacji. Radni przewidują, że na któreś z planowanych zadań być może uda się pozyskać pieniądze z UE.

Radni opozycji negatywnie ocenili przyszłoroczny budżet powiatu. Zdaniem Tomasza Zemana po raz kolejny zbyt dużo pieniędzy wydaje się na szpital. W 2018 roku ma być to ponad 12 mln złotych.

Aktualna sytuacja Brzeskiego Centrum Medycznego, jak wynika z opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej pogarsza się. Zobowiązania wymagalne z kwoty 2,3 mln zł podskoczyły do 3,5 mln zł, co niewątpliwie pokazuje, że sposób zarządzania szpitalem, chociażby program restrukturyzacyjny nie przynosi pożądanych efektów.

Więcej: radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum