Powiat legionowski: Szpital Onkologiczny w Wieliszewie przed startem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 listopada 2009 10:30

Od nowego roku zacznie działać NZOZ Mazowiecki Szpital Onkologiczny Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej Curie w Wieliszewie k. Legionowa.

PET-a nie mają, ale pozostałą nowoczesną aparaturę do diagnostyki obrazowej owszem...

Placówka przygotowana jest do hospitalizacji 80 chorych w pokojach 1 i 2 osobowych z zapleczem sanitarnym. Działalność ośrodka, ukierunkowana na leczenie pacjentów onkologicznych, zwiększy dostępność do wielospecjalistycznego leczenia stosowanego w jednej placówce z możliwością monitorowania skutków terapii. Skróci też czas oczekiwania na leczenie w północnym regionie Mazowsza. Celem ośrodka jest również umożliwienie pacjentom uczestnictwa we wszelkich działaniach profilaktycznych – zwłaszcza wczesnej diagnostyce nowotworów oraz ułatwienie kontaktu z ośrodkiem terapeutycznym i lekarzem prowadzącym dla pacjentów z regionów północno-wschodniej Polski i Mazowsza.

Szpital wyposażono w nowoczesną aparaturę do diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej, co pozwoli na prowadzenie działań profilaktycznych w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów i dalsze monitorowanie podjętego leczenia. Nowoczesny sprzęt umożliwia również prowadzenie wobec pacjentów onkologicznych terapii kompleksowej – stosowanie metod leczenia skojarzonego – chirurgii, chemioterapii i radioterapii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum