Ponad 47 mln zł na przebudowę terenu Szpitala Uniwersyteckiego

Autor: • Źródło: PAP24 września 2022 15:39

400 miejsc parkingowych, nowe drogi, chodniki i oświetlenie – to jedne z elementów przebudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Lecznica wybrała wykonawcę inwestycji wartej ponad 47 mln zł – poinformował Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego.

Ponad 47 mln zł na przebudowę terenu Szpitala Uniwersyteckiego
Ponad 47 mln zł na przebudowę terenu Szpitala Uniwersyteckiego. Fot. Google Earth
  • Inwestycja ma być gotowa do końca października 2024 r.
  • Obecnie trwają niezbędne prace projektowe. Pierwsze wbicie łopaty zaplanowano w przyszłym roku.
  • Przetarg na realizację zadania wygrało Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa

Dotacja z Funduszu Polski Ład

Wartość umowy to prawie 47,3 mln zł, z czego 30 mln zł to bezzwrotna dotacja z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a ponad 17,2 mln zł wkład własny z budżetu woj. lubuskiego.

Jak powiedziała cytowana w komunikacie marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak, dzięki tej inwestycji zmieni się nie tylko wygląd Szpitala Uniwersyteckiego, ale przede wszystkim będzie łatwiej dostać się do lecznicy.

- To bardzo ważne zadanie. Chcemy uporządkować teren wewnątrz szpitala. Na taką skalę do tej pory nie były tam prowadzone żadne prace. Dbamy nie tylko o jakość leczenia, ale też o komfort pacjentów, odwiedzających ich rodzin, a także pracowników lecznicy. Szpital dynamicznie się rozwija, pozyskuje wybitną kadrę, potrzebuje też nowoczesnej przestrzeni - dodała marszałek Polak.

W ramach inwestycji na rozległym terenie szpitalnym powstanie m.in. 400 nowych miejsc parkingowych, nowe drogi, chodniki, zjazdy, zostanie uporządkowana kanalizacja deszczowa i sanitarna. Do tego będzie zmodernizowane oświetlenie uliczne i zostanie zainstalowana iluminacja głównych obiektów lecznicy.

Ponadto powstaną: tężnia solankowa, boisko do gry w bule, place sensoryczne dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, plac rekreacyjno-rehabilitacyjny z siłownią zewnętrzną dla pacjentów Oddziału Rehabilitacji, ogródek zielarski, 11 parkingów na rowery, ławki i nowe tereny zielone.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum