Ponad 2 mln zł na modernizację SOR-u w Bełchatowie

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2018 21:26

Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło środki unijne na inwestycję o łącznej wartości około 2,6 mln zł na modernizację pomieszczeń szpitalnego oddziału ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie.

Anna Goławska, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia oraz Witold Tomaszewski, p. o. dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie. Fot. MZ

W czwartek (5 kwietnia) w siedzibie resortu zdrowia umowę w tej sprawie podpisali – w imieniu ministra zdrowia - Anna Goławska, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia oraz Witold Tomaszewski, p. o. dyrektora szpitala wojewódzkiego w Bełchatowie. Szpital otrzyma 2,22 mln zł ze środków unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

SOR w bełchatowskim szpitalu jest jednym z największych oddziałów ratunkowych w województwie łódzkim. W latach poprzednich ze środków unijnych otrzymał między innymi wsparcie finansowe na modernizację lądowiska dla śmigłowców, zakup sprzętu dla SOR oraz termomodernizację.

Dotychczas w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, ministerstwo zdrowia podpisało umowy o dofinansowanie na wsparcie istniejących Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych na niemal 600 mln zł, w tym 424 mln zł stanowią środki unijne.

Czytaj: www.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum