Ponad 17 mln zł na sprzęt medyczny i rehabilitację kardiologiczną w Kościerzynie i Chojnicach

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2019 20:46

Dzięki unijnemu dofinansowaniu Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie kupi między innymi tomograf komputerowy. Powstanie też hybrydowa sala zabiegowa. Z kolei w gminie Chojnice ruszy ośrodek rehabilitacji kardiologicznej.

Ponad 17 mln zł na sprzęt medyczny i rehabilitację kardiologiczną w Kościerzynie i Chojnicach
Inwestycje zostaną zrealizowane w 85 proc. ze środków europejskich Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Umowę ws. dofinansowania podpisali 4 lutego  marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski, przedstawiciele Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie oraz spółki Bonamed z Jarcewa.

W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie oprócz hybrydowej sali operacyjnej i zakupu tomografu planowany jest także zakup dwóch aparatów rentgenowskich oraz USG.

Z kolei w Jarcewie w gminie Chojnice powstanie ośrodek rehabilitacji kardiologicznej z 20. miejscami na rehabilitację stacjonarną oraz 20. miejscami dziennego pobytu. Kupionych zostanie ponadto 10 kompletów do innowacyjnej rehabilitacji hybrydowej.

- Przeszkolony będzie również zespół fizjoterapeutów. Przy rehabilitacji hybrydowej pacjent, który wcześniej był rehabilitowany na oddziale szpitalnym, rozpoczyna tele-rehabilitację w domu. Mobilne urządzenia umożliwiają zdalną kontrolę nad tym procesem - mówi marszałek Struk.

Obydwa projekty zyskają 85 proc. dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu w Kościerzynie to ponad 15 mln zł, a unijne dofinansowanie wyniesie około 13,5 mln zł. Z kolei ośrodek w Jarcewie otrzyma prawie 4 mln zł dofinansowania.

Więcej: pomorskie.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum