Pomorze: zakończyła się modernizacja SOR w Copernicusie

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 16 września 2015 16:19

Szpital Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku właśnie zakończył modernizację szpitalnego oddziału ratunkowego. SOR dla dzieci, jedyny na Pomorzu, w którym dyżur obok pediatrów pełnią również chirurdzy dziecięcy, będzie uruchomiony najpóźniej do końca przyszłego tygodnia.

Pomorze: zakończyła się modernizacja SOR w Copernicusie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Czynna jest już część szpitalnego oddziału ratunkowego dla dorosłych. Mali pacjenci przez krótki czas będą jeszcze przyjmowani w pomieszczeniach, które kiedyś należały do Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży.

SOR dla dorosłych po trwającej blisko dwa lata modernizacji jest bardziej funkcjonalny. Na dwa razy większej powierzchni (obecnie 2200 m kw.) wydzielono część czerwoną, żółtą i zieloną.

Część czerwona dostępna jest tylko dla pacjentów z karetek, nie może do niej wejść pacjent z ulicy. Przeznaczona jest ona dla osób wymagających natychmiastowej pomocy. Tu znajdują się dwa stanowiska do resuscytacji wyposażone w nowoczesny sprzęt.

Część zielona, konsultacyjno-diagnostyczna, przeznaczona jest do wykonywania badań prowadzonych przez lekarza u pacjentów, którzy dotarli na SOR samodzielnie. Część żółta natomiast ma charakter obserwacyjny.

Pacjenci na SOR-ze otrzymują specjalne opaski, w jednym z pięciu kolorów: czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym i niebieskim. Są one informacją dla personelu o stanie pacjentów i kolejności w jakiej trzeba się nimi zająć.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze