Pomorze: duże inwestycje w trójmiejskim szpitalnictwie

Autor: trójmiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2014 12:21

Duże zmiany zapowiadają się w trójmiejskim szpitalnictwie w 2014 r. Do użytku oddanych zostanie kilka nowych inwestycji.

Pomorze: duże inwestycje w trójmiejskim szpitalnictwie

Jedną z najważniejszych inwestycji, która zostanie oddana do użytku w maju przyszłego roku, jest rozbudowa Gdyńskiego Centrum Onkologii. Placówka powstaje przy Szpitalu Morskim im. PCK. Jej koszt to ponad 61 mln zł. 

Rozbudowa Gdyńskiego Centrum Onkologii ma wpłynąć na skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii onkologicznej z 23 do 13 dni, a ginekologii onkologicznej z 28 do 14 dni.

W Szpitalu Copernicus trwa natomiast przebudowa i modernizacja SOR. W ramach inwestycji przewiduje się oddzielenie części konsultacyjnej od obszaru nagłych interwencji, wydzielenie strefy dla dzieci, zmianę technologii. Ponadto zakupiony zostanie sprzęt medyczny, pracownicy SOR-u zostaną przeszkoleni w zakresie języka migowego i psychotraumatologicznej pomocy interwencyjnej. Realizacja ma nastąpić w połowie 2014 r.

Planuje się też poprawę dostępności do świadczeń rehabilitacyjnych w regionie poprzez utworzenie w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku Centrum Rehabilitacji Leczniczej wraz z Oddziałem Rehabilitacji Neurologicznej. Wartość inwestycji to ponad 6 mln 600 tys. zł. W szpitalu na Zaspie przeprowadzona w przyszłym roku zostanie też informatyzacja.

Wszystkie wymienione inwestycje są współfinansowane ze środków unijnych. 

Więcej: zdrowie.trojmiasto.pl 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum