Pomorskie: u wojewody rozmawiali o przeprowadzce klinik UCK

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2012 17:13

Przeprowadzka dwunastu klinik Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego do Centrum Medycyny Inwazyjnej była tematem spotkania zorganizowanego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Jak poinformowała Ewa Książek Bator, dyrektor UCK, operacja rozpocznie się 3 lutego 2012 r. i potrwa do końca miesiąca. Przedsięwzięcie o tak dużej skali wymaga opracowania szczegółowego planu przeprowadzki, aby przebiegła ona w sposób jak najmniej uciążliwy dla pacjentów.

W najbliższym czasie dyspozytorzy ratownictwa medycznego zostaną poinstruowani, aby nie kierować karetek do przenoszonych klinik we wspomnianym okresie. Otrzymają również informacje o lecznicach, które w zastępstwie przyjmą pacjentów z poszczególnymi urazami.

Wojewoda zobowiązał dyrekcję szpitala do przygotowania informacji na temat podmiotów udzielających pomocy osobom, które nie będą mogły być przyjęte w UCK. Informacje na ten temat przekazywane będą również środkom masowego przekazu.

W spotkaniu, które które z inicjatywy wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego, zorganizowano 16 stycznia w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim udział wzięli: Barbara Kawińska,  dyrektor POW NFZ, Zbigniew Krzywosiński, z-ca dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Ewa Raniszewska, konsultant wojewódzki w zakresie ratownictwa medycznego, Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia PUW oraz Ryszard Sulęta, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

W najbliższym czasie planowane są kolejne rozmowy poświęcone tej sprawie.
                                                                                                                        
            
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum