Pomorskie: rządowa dotacja dla szpitali w Pucku i Gdyni

Autor: RRX/Rynek Zdrowia • • 19 października 2016 16:01

Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów, podjął decyzję o dofinansowaniu z budżetu państwa inwestycji w Szpitalu Puckim sp. z o. o. oraz w spółce Szpitale Wojewódzkie w Gdyni. Dotacja celowa dla szpitali to ponad 4,5 mln zł.

Pomorskie: rządowa dotacja dla szpitali w Pucku i Gdyni
FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Jak poinformowała nas w środę (19 października) Małgorzata Sworobowicz, rzecznik prasowy wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, który wystąpił z wnioskiem o dotacje, chodzi o dwa zadania inwestycyjne:

• "Poprawa jakości i dostępności usług zdrowotnych poprzez budowę łącznika z dwiema windami w Szpitalu Puckim sp. z o. o." (zadanie własne powiatu puckiego zostanie dofinansowane w latach 2016/2017 kwotą 1 041 219 zł);

• "Przebudowa budynku nr 26 na potrzeby Oddziału Chemioterapii Jednego Dnia oraz modernizacja części budynku nr 6 na potrzeby Pracowni Cytostatyków i Apteki wraz z wyposażeniem" w spółce z o.o. Szpitale Wojewódzkie w Gdyni (inwestycja realizowana jako zadanie własne przez samorząd województwa pomorskiego zostanie dofinansowana w kwocie 3 485 000 zł; z tego 1 325 000 zł w 2016 r., a 2 160 000 zł w roku 2017).

Jak wyjaśniła Małgorzata Sworobowicz, maksymalny udział dotacji celowej z budżetu państwa przeznaczonej na finansowanie zadania nie może stanowić więcej niż 50% jego wartości w całym okresie realizacji inwestycji, w tym także w każdym roku budżetowym, którego dotyczy zapewnienie finansowania ze środków budżetu państw.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum