Pomorskie: budowa szpitala w Słupsku dobiegła końca

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 września 2011 13:44

Po trwających 25 lat pracach budowlanych, udało się ukończyć Wojewódzkie Szpital Specjalistyczny w Słupsku. Jego budowa pochłonęła łącznie 329 mln zł.

Pomorskie: budowa szpitala w Słupsku dobiegła końca
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W latach 1986 - 1999 Skarb Państwa wydał na budowę szpitala wojewódzkiego prawie 34 mln zł. Pozostałe pieniądze pochodziły z kasy samorządu województwa pomorskiego, który przejął budowę.

18,5 mln zł na szpital wyłożyło miasto Słupsk. 

Większość prac budowlanych wykonano po 2007 r., kiedy to samorząd woj. pomorskiego zdecydował o kontynuowaniu inwestycji i podpisał umowę z nowym, wyłonionym w przetargu wykonawcą, którym było konsorcjum spółek Grupy 3J z Warszawy i Architekton z Łodzi. Stworzony w latach 80. projekt szpitala zmieniono wówczas tak, aby obiekt spełniał wymogi Unii Europejskiej. 

W nowym szpitalu będzie 520 łóżek. Obiekt został wyposażony w nowoczesny sprzęt o łącznej wartości 87 mln zł. Pieniądze na wyposażenie placówki pochodziły z budżetu województwa pomorskiego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz unijnych funduszy z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko i Regionalnego Programu Operacyjnego. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum